VIDEO: Mel Gibson vyzval Trumpovu vládu zverejniť „pravdu“ o teroristických útokoch z 11. septembra 2001 a o príčine zrútenia budovy číslo 7 Svetového obchodného centra (WTC), ktorá sa bez akéhokoľvek nárazu lietadiel zrútila ako domček z karát

16.04.2025 | 11:00
  13
Americký herec, režisér, producent a scenárista a osobitný vyslanec Donalda Trumpa pre Hollywood - Mel Gibsona označil teroristické útoky z roku 2001 za „najväčší škandál v amerických dejinách“. Gibson pri tejto príležitosti zdieľal úryvok zo šokujúceho rozhovoru novinára Tuckera Carlsona s bývalým kongresmanom Curtom Weldonom, ktorý bol zverejnený v pondelok 14. apríla 2025.

Hollywoodska hviezda Mel Gibson, ktorý je zároveň podporovateľom amerického prezidenta Donalda Trumpa, vyzval americkú vládu, aby odhalila „pravdu“ o teroristických útokoch z 11. septembra 2001.

Herec narodený v Austrálii zdieľal úryvok z rozhovoru novinára Tuckera Carlsona s bývalým kongresmanom Curtom Weldonom, ktorý bol zverejnený v pondelok 14. apríla 2025. Tragédia, ktorá sa odohrala pred takmer 25 rokmi, „by mohla byť najväčším škandálom v amerických dejinách,“ napísal Gibson v utorok na sieti X.

Oficiálna verzia udalostí z 11. septembra 2001, podporovaná vládami a korporátnymi médiami po celom svete hovorí, že teroristi z al-Káidy uniesli štyri dopravné lietadlá a dve z nich narazili do dvojičiek mrakodrapov Svetového obchodného centra v newyorskej štvrti Manhattan. Tretie lietadlo údajne narazilo do budovy Pentagonu a štvrté sa zrútilo do poľa v Pensylvánii. Počas incidentu, ktorí mnohí označujú za sprisahanie a domáci terorizmus zahynulo takmer 3 000 ľudí.

„Tri budovy sa zrútili, akoby boli na to naprogramované. Nie dve - tri. Dodnes nikto nevysvetlil, ako spadla budova 7, hoci do nej žiadne lietadlo nenarazilo,“ napísal Gibson. Ďalej tvrdil, že „veže boli navrhnuté tak, aby vydržali nárazy lietadiel“.

„Čo sa v ten deň naozaj stalo? A prečo o tom nikto nesmie hovoriť? Dosť bolo strachu. Je čas na pravdu. O 11. septembri. O histórii. O nás všetkých,“ dodal Gibson vo svojom príspevku.

Podľa Národného inštitútu pre štandardy a technológie sa budova 7 zrútila v dôsledku požiarov, ktoré zapálili trosky jednej z veží zasiahnutých lietadlom.

Weldon v rozhovore odmietol nálepku konšpiračného teoretika a naznačil, že CIA a vláda sú skúsené v utajovaní. „Viete, najviac ma dostávajú novinári, ktorí ľudí nazývajú konšpiračnými teoretikmi. Veď to je všetko, čo agentúra robí! To oni vytvárajú konšpirácie,“ tvrdil bývalý politik. „Majú celé kurzy pre svojich agentov o tom, ako z ľudí urobiť konšpiračných teoretikov.“

Weldon vyzval Trumpa, aby do komisie, ktorá by „skúmala fakty“ okolo 11. septembra, vymenoval „bezúhonných ľudí“.

 

Celý rozhovor Tuckera Carlsona s bývalým kongresmanom Curtom Weldonom TU.

 


Ľudia po celom svete, vrátane odborníkov už dve desiatky rokov spochybňujú oficiálnu verziu udalostí z 11. septembra 2001 s tým, že tento teroristický útok bol prácou zvnútra štátu (tzv. inside job).

Autori a aktivisti sa snažili spochybniť správu Komisie o 11. septembri 2001, zverejnenej v roku 2004, ktorú zriadil americký Kongres.

Záverečná správa americkej komisie vyšetrujúcej udalosti z 11. septembra 2001 obsahuje až desať nevyužitých možností odhaliť alebo prekaziť útoky teroristov na ciele v USA. Komisia dávala vinu Bushovej aj Clintonovej vláde, nehovorila však, že útokom bolo možné zabrániť.

Takmer 600-stranový dokument obsahuje zoznam desiatich „operačných príležitostí“, ktoré vláda nevyužila a pri ktorých mohla odhaliť sprisahanie. Na druhej strane komisia uznala, že u mnohých z nich nebola veľká šanca na úspech a iné by si vyžiadali šťastný sled udalostí.

Podľa nemenovaného amerického predstaviteľa sa šesť z nevyužitých príležitostí vyskytlo počas vláda Georgea Busha a štyri počas vlády Billa Clintona. V zozname je uvedené napríklad to, že CIA nezaradila mená dvoch únoscov na zoznam sledovaných teroristov, postup FBI pri zatknutí obvineného spolupáchateľa Zacariasa Moussaouiho a viacero neúspešných pokusov zajať alebo zabiť lídra al-Kájdy Usámu bin Ládina

Pred vyšetrovacou komisiou predstavitelia ministerstiev hovorili o rýchlej reakcii na únosy lietadiel, pri ktorej sa „niektoré lietadlá skoro podarilo zastaviť“. Vyšetrovatelia komisie však z dôkazov zistili, že v okolí štyroch unesených lietadiel sa nenachádzali žiadne vojenské stíhačky alebo lietadlá.

Predstavitelia Federálneho leteckého úradu tiež tvrdili, že armáde únos lietadiel oznámili behom pár minút, záznamy zvukových nahrávok však tieto tvrdenia nepotvrdzujú.

Americký denník The New York Times (NYT) na jeseň roku 2024 informoval, že americké ministerstvo spravodlivosti USA nezverejnilo poslednú kapitolu správy o vyšetrovaní teroristických útokov z 11. septembra 2001 a citoval hovorcu ministerstva dopravy Davida Byrnesa, podľa ktorého sa už začalo vyšetrovanie týchto tvrdení. Nevedel však povedať, kedy bude ukončené.

Posledná asi 70-stranová kapitola podľa NYT obsahovala rozporné a nepresné informácie o snahe zachytiť a prenasledovať unesené lietadlá. Okrem presného popisu pohybu unesených lietadiel obsahuje i údaje o telefonátoch z unesených lietadiel. Zahŕňa tiež rozkazy vydané v ten deň prezidentom Georgeom Bushom a viceprezidentom Dickom Cheneym.


Zdroj: rt.com / InfoVojna

 

 

 


Zaujíma nás Váš názor:

Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Tipy a rady

Zaujímavosti