VIDEO: Ján Baránek na prezentácii knižky o covid diktatúre: Bol to najväčší zločin od 2. svetovej vojny 

25.11.2024 | 09:15
  2
Najväčie slovenské siete kníhkupectiev Panta Rhei a Martinus, ktoré majú s 95-percentným podielom na trhu faktický monopol na Slovensku, predaj novej Križanovej knižky vo svojich kamenných predajniach odmietli.

Spisovateľka Dana Križanová vydáva nový knižný titul Posledná vlna. Ide v poradí o tretiu knižku o tragických príbehoch ľudí z obdobia vládnutia matovičovsko-hegerovskej garnitúry, ktorých osudy tragicky poznačili pandemické opatrenia. 

 

 

Prvá knižka na túto tému vyšla ešte v období covidu, v roku 2021, s názvom Štekajúce psy za plotom. O rok neskôr vyšlo jej voľné pokračovanie Krajina nad nadvládou bohov. Niektoré z príbehov sa objavili aj v dokumentárnom filme Covid teror: Nebudeme ticho, ktorý sa v máji tohto roka objavil na YouTube. Autorka tvrdí, že v tretia kniha obsahuje najsilnejšie príbehy. Každý z nich je zároveň nepotrestaným zločinom “covidizmu”. 

Na prezentácii publikácie v bratislavskom Lozano pube uviedla, že k napísaniu smutnej trilógie ju priviedli tak vlastné skúsenosti ako Slovenky žijúcej vo Viedni, keď jej vtedajší režim zabránil ísť na pohreb jej otca, ako aj desivé zážitky iných ľudí. Tí sa jej začali zverovať prostredníctvom internetu i počas osobných stretnutí po tom, čo vystúpila na jednom z vtedajších protivládnych protestov. Verí, že zverejnenie ich príbehov prispeje k potrestaniu zločinov zo spomenutej éry a dotknutým ľuďom, prípadne pozostalým pripadne odškodné od štátu. 

Najväčie slovenské siete kníhkupectiev Panta Rhei a Martinus, ktoré majú s 95-percentným podielom na trhu faktický monopol na Slovensku, predaj novej Križanovej knižky vo svojich kamenných predajniach odmietli. Autorka uviedla, že ide o jasný prípad cenzúry. S jej názorom sa na prezentácii stotožnil aj publicista a youtuber Juraj Štubniak. “Dnes vás nemusia priamo zakázať, stačí obmedziť predaj,” povedal. Po rozhodnutí spomenutých sietí je autorka nútená svoju knihu distribuovať prostredníctvom internetu, osobným zasielaním na objednávky či predávať na putovných autogramiádach, ktoré pripravuje.

Politický analytik Ján Baránek vo svojom príhovore na prezentácii vyhlásil, že pandemické opatrenia, v dôsledku ktorých zbytočne zomreli desaťtisíce ľudí, sú na území Slovenska najväčším zločinom od 2. svetovej vojny. Podľa neho titul Posledná vlna zdokumentoval čriepky z mozaiky pamäte národa, ktorú je však treba neustále dopĺňať a žiadať spravodlivosť za spomenuté zločiny. “A ak nejaká pološialená novinárka nastolí nové axiómy v humanitných vedách a povie ‘O pravde sa nediskutuje’, odkážme jej, že o zločinoch, ktoré obhajuje, sa diskutovať bude!” poznamenal Baránek narážajúc na známy výrok redaktorky denníka SME Zuzany Kovačič Hanzelovej.

 

 

V prezentačnom programe vystúpil aj aktér jedného z príbehov novej knižky - Slovák žijúci v Londýne Milan Horeličan, z ktorého sa následkom zranení po policajnom zásahu na Hlavnej stanici v Bratislave v decembri 2020 stal invalid. Niekoľkí policajti ho brutálne zbili, dokopali i mučili za to, že v priestoroch stanice bežiac na vlak si nestihol nasadiť rúško. Zlomili mu pri tom krčné stavce, na základe čoho stratil schopnosť ovládať prsty na rukách, nedokáže chodiť bez barlí, má poruchu reči a bez operácie mu hrozí totálne ochrnutie, po ktorom by skončil ako trvalo ležiaci pacient, odkázaný na cudziu pomoc. 

Horeličan podal v súvislosti so svojím prípadom trestné oznámenia, zatiaľ však bez konkrétneho výsledku - voči policajtom, ktorí ho zmrzačili, sa nezačalo nijaké trestné stíhanie. Ako povedal, dokáže odpúšťať, ale “ľuďom, ktorí sú masovými vrahmi, sa odpustiť nedá”, pričom spomenul expremiéra Matoviča, bývalú prezidentku Čaputovú, predsedu lekárskych odborov Visolajského, “infektológa” Sabaku i niekdajšieho hlavného hygienika Mikasa. 

Na prezentácii sa zúčastnilo množstvo známych osobností z kultúry, spoločenskej sféry i politiky: okrem spomenutých vystupujúcich hudobník herec a recitátor Jozef Šimonovič, hudobník Oskar Rózsa, speváčky Zdenka Predná a Marcela Laiferová, speváci Robo Papp a Paľo Drapák, humorista Milan Markovič, lekár Peter Lipták, generálny tajomník služobného úradu Ministerstva kultúry SR Lukáš Machala, novinárka Miriam Šramová, moderátor Pavel Kapusta a ďalší. Dana Križanová a spevák a hudobník Marián Greksa uviedli knižku do života originálnym spôsobom: posypali ju rozstrihanými rúškami.

Viac vo videu:

 

 

Fotografie: Vladimír Ondrejička

 

Zdroj: InfoVojna

 

 

 


Zaujíma nás Váš názor:

Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Tipy a rady

Zaujímavosti